VSK-Humanita.cz » Oddíly

Oddíly

Aerobik Fotbal Horolezectvi Běh na lyžích Šerm Volejbal
Aerobik Fotbal Horolezectví Běh na lyžích Šerm Volejbal


ODDÍL AEROBIKU

Aerobik
předsedaHana Hejlová
kontakthejlova@yahoo.com, 606 309 368
tréninkpondělí 19:30 - 20:30
adresaOpletalova 1663/38, Praha
+Více o oddílu >>

Oddíl aerobiku při VSK Humanita má již více než dvacetiletou tradici. Pravidelné tréninky probíhají od začátku akademického roku až do konce května, jsou vedeny zkušenými cvičitelkami a za cíl mají zlepšení fyzické kondice, rozvoj flexibility a pohybové paměti. V případě zájmu o získání cvičitelské licence se členkám oddílu otevírá možnost využít tréninků k nabytí cenných zkušeností s různými formami skupinových lekcí i k nácviku vedení hodin. Během srpna se oddíl aerobiku pravidelně účastní letního soustředění sportovních klubů ve výcvikovém středisku UK na Albeři, s pravidelným dvoufázovým tréninkem a řadou dalších doplňkových aktivit.FOTBALOVÝ ODDÍL HEDONIS

Fotbal
předsedaRobert Kvacskai
kontaktkvacskai@seznam.cz, fchedonis@gmail.com
776 066 400
tréninkstředa 18:30-20:00
adresaSuchdol - ČZU
wwwhedonis.xf.cz
+Více o oddílu >>

Počátky týmu leží v pravidelných pátečních hodinách sálové kopané na Katedře tělesné výchovy FF UK. V letech 2000-2004 se zde potkal fotbalový výkvět nastupující generace intelektuální elity národa, který se každoročně účastnil prestižního fotbalového turnaje při Rektorském sportovním dni. Bez větších úspěchů. V roce 2005 přidal do svého repertoáru také další turnaje, což možná bylo jednou z příčin obrovského šoku, že v květnu 2005 již pod svým současným názvem FC HEDONIS rektorský turnaj vyhrál. Tento úspěch tým nakopl k dalším turnajům a vyústil v to, že se v září 2006 stal FC Hedonis účastníkem Pražské klubové fotbalové ligy (PKFL). Vyhráli jsme III. ligu a od té doby se pravidelně umisťujeme v horní polovině II. ligy PKFL. Jsme kopyta a tak si zakládáme na systému a herní odpovědnosti. Žijeme společensky a jsme přetěžování vlastní administrativou, takže schůzujeme po každém tréninku i zápase v místnostech, kde se točí život. Podnikáme i akce ne zcela sportovní a také jezdíme na letní soustředění do tábora UK na břehu Osiky u Albeře.

Od sklonku roku 2006 je FC Hedonis oficiálním oddílem VSK Humanita Praha, sportovního oddílu při Katedře tělesné výchovy Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Tým hraje od roku 2006 soutěže malého fotbalu Pražské klubové fotbalové ligy ( www.pkfl.eu ). V týmu rádi přivítáme studenty se zájmem o malou kopanou.HOROLEZECKÝ ODDÍL

Horolezectvi
předsedaRobert Halama
kontaktrobert.halama@seznam.cz, 604 264 672
tréninkčtvrtek 18:30 - 20:00
adresaOpletalova 1663/38, Praha
wwwwww.humweb.cz
+Více o oddílu >>

Ahoj Horo-lezče/kyně,

Dovol, abych Ti představil náš horolezecký oddíl.

Kdo jsme?

Jsme součástí sportovního spolku VSK Humanita Praha. Kromě toho jsme také oddílem Českého horolezeckého svazu.

Čím se zabýváme?

Lezením, téměř ve všech jeho podobách. Od boulderingu přes umělé stěny, skály, ledy až po alpinismus. Ale ne jen jím. Jezdíme na kole, běžkách, skialpech, přecházíme pohoří, běháme, slacklajníme, … Nic z toho neděláme na vrcholové úrovni. Ne že by se mezi námi nenašli tací, kteří pravidelně trénují a posouvají svou úroveň výš. Ale v podstatě jsme rekreační oddíl.

Čím nejsme?

Zážitkovou agenturou: Preferujeme zájemce, kteří to s lezením myslí vážně. Ne ty, kteří si to chtějí jen zkusit. Účast na našich akcích vyžaduje určité znalosti a samostatnost. Instruktor Tě má něco naučit, nikoli někam vyvést.

Klasický tělocvik: Přestože máme pravidelné tréninky a můžeš získat doporučení na zápočet, nejsme klasickým tělocvikem. Není to o tom být od do vždy na stejném místě. Doporučení na zápočty udělujeme těm, kteří jsou aktivní a účastní se oddílových (často i víkendových nebo odpoledních) akcí.

Komerční horoškola: Ačkoliv naše metodická činnost je mezi horolezeckými oddíly na jedné z nejvyšších úrovní, nesnažíme se (a ani nemůžeme) konkurovat komerčním horoškolám. Naši instruktoři nejsou profesionálové, výukou si ani nepřivydělávají. Od adeptů se očekává určitá míra časové flexibility, chápavosti a angažovanosti.

Úzce specializovanou zájmovou skupinou: Pokud se chceš zabývat pouze nějakou úzce specializovanou formou horo-lezectví, asi nejsme pro tebe ti praví.

Co nabízíme?

Kurz: Je koncipován od úplných začátků až k zimním horám. Od navázání se až k záchraně v horském terénu. Skládá se z přednášek a praktických nácviků. Věříme, že je přínosem i pro zkušené borce.

Půjčovna: Vybavení především pro začátek.

Knihovna: Horolezecké průvodce ČR a frekventovaných zahraničních oblastí, metodické příručky.

Tělocvična: Každý čtvrtek od 18:30 do 20:00, Opletalova 1663/38, Praha. Činnost dle zájmu členů, florbal, volejbal, basket, kruhový trénink.

Zápočty: Doporučení na zápočet pro aktivní členy. Předem si zjistěte, zda li vaše fakulta naše doporučení uznává.

Nábor: Pravidelný nábor, vždy v druhé polovině října, určený především pro studenty VŠ. Výjimečně přijímáme i v průběhu roku. Přijímáme i nestudenty. Viz. Info a kontakty.ODDÍL BĚHU NA LYŽÍCH

Běh na lyžích
předsedaEva Šeflová
kontakteva@vsk-humanita.cz, 723 559 359
tréninkčtvrtek 17:00-19:00 (SCUK běh, bazén)
adresaBruslařská 1132/10, Praha
wwwbeh.vskhumanita.cz
+Více o oddílu >>

Oddíl běžeckého lyžování je zde pro zájemce o běh na lyžích především z řas studentů humanitních fakult UK ale je otevřen i studentům jiných fakult a škol a ostatním nadšeným sportovcům. Jeho základna čítá okolo 30 aktivních členů věnujících se převážně běhu na lyžích, ale i mnoha jiným doplňkovým sportům.

Trenérka Eva Šeflová těží při své práci z mnohaletých zkušeností a díky tomu zlepšuje nejen techniku, ale i výkonnost jednotlivých členů oddílu.

Humanita se pravidelně účastní závodů vysokoškolské ligy, dále tradičních domácích dálkových běhů (Jizerská 50, Krkonošská 70, Orlický maraton, ...) a někteří jedinci také zahraničních laufů jako je například slavný Vasaloppet.

Každoročně pořádáme na konci března poslední díl VŠ ligy, zvaný Memoriál, zakončený tradičním tématickým večírkem oblíbeným nejenom mezi členy Humanity.

Letní příprava většinou spočívá v jízdě na kole, běhu, plavání, orientačních sportech, míčových hrách a horolezectví. V srpnu jezdíme na týdenní soustředění na Albeř. Během školního roku je možno každý čtvrtek od cca 17 hodin využívat posilovnu, plavecký bazén a saunu ve sportovním centru UK v Hostivaři. Nejdůležitější součástí předsezónní přípravy je soustředění na Mísečkách konající se každoročně na přelomu listopadu a prosince.

Těšíme se na další členy mající zájem o tento krásný sport, kteří chtějí poznat nové kamarády a užít si nejen dřinu, ale i legraci.ODDÍL ŠERMU

Šerm
předsedaLeona Pokorná
kontaktleona.pokorna@tiscali.cz, 606 227 610
tréninkpondělí 18:00 – 20:00 SCUK
adresaBruslařská 1132/10, Praha (balkon v 1. patře)
wwwwww.humanita-serm.cz
+Více o oddílu >>

Šermířský oddíl VSK Humanita Praha přijme několik nových členů:

  • Nový kurz zahajujeme se začátkem zimního semestru v novém školním roce
  • Vhodné i pro začátečníky – VŠ studenty
  • Možnost získání zápočtu
  • Tréninkové zbraně k dispozici

Oddíl s tradicí – v roce 2013 jsme oslavili 50 let od založení. Oddíl sportovního šermu, který se věnuje jak začínajícím vysokoškolákům, tak závodníkům. Každoročně pořádáme kurz pro začátečníky. Doplňkově se věnujeme také mládeži do 15 let. Účastníme se žebříčkových soutěží pořádaných Českým šermířským svazem a každoročně Akademických her.

Trenér: Jan KvíčalaVOLEJBALOVÝ ODDÍL

Volejbal
předsedaJan Smrčka
kontakthonza@vsk-humanita.cz, 737 917 059
tréninkstředa 19:00 – 20:30
adresaBruslařská 1132/10, Praha
+Více o oddílu >>

Členství v oddílu je určeno hráčkám a hráčům, kteří mají za sebou jistou „volejbalovou zkušenost“ (aktivní hráči volejbalu, trénink v žákovských nebo dorosteneckých kategoriích, účinkování ve volejbalovém školním družstvu, atd.) a při studiu VŠ v Praze chtějí 2x v týdnu trénovat a hrát vysokoškolské soutěže. V letních měsících je trénink „6“.volejbalu v hale doplněn beachvolejbalem.

Družstva se pravidelně zúčastňují Pražské vysokoškolské volejbalové ligy, turnajů pořádaných na půdě Univerzity Karlovy i turnajů pořádaných Volejbalovým svazem.

Ve školním roce 2015/2016 jsme suveréně vyhráli Pražskou vysokoškolskou volejbalovou ligu.

Vedle volejbalu nás baví taky parta a společné zážitky z „nevolejbalových“ akcí.

Vzhledem k malému zájmu mužů je momentálně aktivní pouze družstvo žen, oddíl je otevřen všem novým zájemcům! Nejlepší je přijít rovnou na trénink, podívat se, vyzkoušet svoji výkonnost a domluvit se osobně na místě.